Дякуємо!
Ви будете отримувати наші матеріали на пошту
Наш клієнт ТОП менеджер виробничої компанії віком 35 років, одружений, виховує доньку. Має три фінансові цілі, яких хоче досягти.
Цілі клієнта:
● Отримувати пасивний дохід 7000 $ в місяць через 20 років.
● Придбати ще одну квартиру.
● Відправити свою дитину на навчання в приватний ВНЗ.
Що зробили:
1. Провели аналіз поточної життєвої ситуації.
Аналіз показав, що у клієнта близько 70 % інвестиційних активів, це готівка, яка не приносить ніякого доходу. А реальна дохідність активів складає -1,71% річних, після податків та інфляції.
2. Запропонували план фінансового захисту.
Розрахували розмір фінансового резерву та запропонували набір інструментів для цього. Підібрали індивідуальну програму страхування здоров’я від критичних захворювань та від втрати працездатності, оскільки тільки від нього залежить добробут сімʼї.
3. Визначили майбутню вартість поставлених цілей.
Щоб отримувати пасивний дохід 7000 $ в місяць в сьогоднішніх грошах, нашому клієнту потрібен капітал 2,72 млн. $ через 20 років. Для придбання нерухомості та для навчання дитини йому потрібно 244 тис. $ та 24 тис. $ відповідно, обидві цілі через 10 років.
4. Визначили скільки потрібно інвестувати, щоб досягти поставлених цілей.
Перші 10 років потрібно інвестувати по 6 387 $ щомісяця і в наступні 10 років по 4 842 $ щомісяця.
5. Розрахували сценарії досягнення цілей.
Виявилось, що враховуючи поточні доходи та витрати клієнта, а також пріоритетність поставлених цілей, він зможе повністю досягти тільки ціль по освіті дитини. Ціль з придбання квартири в Києві не буде досягнута взагалі. Ціль зі створення капіталу буде досягнута лише на 6,6 %, а створеного капіталу вистачить лише на 1,5 року бажаного пасивного доходу.
Отже, при поточному становищі доходів та витрат клієнту потрібно розраховувати на пасивний дохід близько 1000 $ в місяць в сьогоднішніх грошах і не через 20 років, а через 30.
Тому ми запропонували клієнту переглянути свою дохідну та витратну частину домашнього бюджету, щоб вивільнити більше коштів для інвестування. Також запропонували переглянути свої цілі, щоб вони були більш реалістичні з точки зору досягнення враховуючи його об'єктивний стан справ.
В результаті інвестор сконцентрувався на найбільш важливій та великій з точки зору необхідного капіталу цілі — пасивному доходові.
Враховуючи особливості інвестора для досягнення цієї цілі ми запропонували два інструменти — накопичувальну програму unit-linked в Investors Trust та брокерський рахунок в Interactive Brokers.
Клієнт обрав накопичувальний план як більш пасивну та консервативну стратегію для створення капіталу для пасивного доходу, а брокерський рахунок як більш активну та агресивну стратегію.
Далі ми визначили ризик-профіль клієнта та запропонували інвестиційні портфелі для цілі з освіти доньки та створення капіталу для пасивного доходу. Портфелі складаються з ETF та взаємних фондів. Історична дохідність портфеля для створення капіталу за останні 10 років склала 10 % річних, а для освіти доньки — 8 % річних.
В результаті клієнт отримав
● Страховий захист на випадок втрати працездатності та критичних захворювань.
● Реалістичні очікування по досяжності намічених цілей та визначення пріоритетності їх досягнення за поточних фінансових обставин.
● Розуміння скільки потрібно заробляти й інвестувати, щоб досягти поставлених цілей.
● Інвестиційні портфелі з ETFs та взаємних фондів під кожну ціль.
● Нашу підтримку при відкритті інвестиційних рахунків та придбання активів.
● Покроковий план дій на найближчий рік.