Petro Tsybulia │ 28.12.2022

Куди інвестувати у 2023 році

Illustration

Прийшов час подумати про свій портфель у 2023 році. В поточних умовах, мабуть, складно прийняти рішення куди інвестувати. Тому в цій статті я виокремив класи активів та галузі економіки, які потенційно можуть бути цікавими для інвестування в наступному році.

Облігації

У 2022 році індекси глобальних облігацій продемонстрували найгіршу річну дохідність за всю їхню історію. Це дає хороші можливості купувати їх з відносно низьким ризиком та за вигідними цінами й ось чому:
● Дохідність облігацій значно зросла.● Зараз облігації справедливо оціненні.● Облігації можуть запропонувати привабливий приріст капіталу.
Проте не всі облігації зараз мають однаково хороші перспективи. Кращі перспективи у державних облігацій США з коротким або середнім терміном погашення чим у довгострокових облігацій з терміном погашення 20 років.
Також слід віддавати перевагу високоякісним облігаціям на противагу високодохідним. Високоякісні облігації історично показали хороші результати після того, як Федеральна резервна система припиняє підвищувати процентні ставки, навіть якщо настає рецесія.
Про відмінності між облігацією та облігаційним ETF-фондом я писав у цій статті.

Акції компаній з малою капіталізацією

Акції компаній з малою капіталізацією наразі дешеві. Це наслідок дії інвесторів, які в періоди страху та знижень на фондових ринках віддають перевагу менш ризикованим акціям великої капіталізації. Як стверджує аналітик з Fidelity, в таких ситуаціях акції компаній з малою капіталізацією можуть вирости в середньому на 30 % в наступні 12 місяців.
Думку Fidelity розділяють й аналітики з компанії Vanguard, які вважать, що акції малої капіталізації зараз найбільш недооцінені акції на ринку. Й прогнозують їх дохідність близько 6,1 % - 9,7 % річних протягом наступних 10 років проти 5,6 % - 8,5 % річних для акцій великої капіталізації.

Акції країн, за межами США

Акції країн, за межами США мають кращі перспективи чим акції США попри те, що в США очікується вище зростання доходів компаній. Впевненості акціям за межами США додасть слабший долар.
Є три причини інвестувати частину портфеля в акції за межами США у 2023 році:

1. Вища очікувана дохідність. В компанії Vanguard оцінюють дохідність акцій за межами США у 8,5 % річних проти 5,7 % річних в акцій США протягом наступних 10 років.
2. Вища дивідендна дохідність. На момент публікації статті дивідендна дохідність акцій за межами США складала 3,5 % річних проти 1,5 % річних в акцій США.
3. Зменшення волатильності портфеля. З додаванням в портфель акцій за межами США зменшується волатильність, тобто ризик інвестиційного портфеля.

Ринки, що розвиваються

Акції та облігації ринків, що розвиваються, які першими постраждали в цьому економічному циклі, можуть першими відновитися в наступному. Таке уже було після краху доткомів на початку 2000-х років і у 2009 році після фінансової кризи.
Облігації ринків, що розвиваються можуть виграти від комбінації тенденцій зі зниження відсоткових ставок, покращення економічних показників та ослаблення долара. Стратеги із Morgan Stanley прогнозують дохідність облігацій ринків, що розвиваються у 2023 році на рівні 14,1% для облігацій деномінованих в доларах США.

Акції ринків, що розвиваються можуть принести інвесторам у 2023 році дохідність близько 12 %, як стверджують аналітики з Morgan Stanley. Проте їхні колеги з Vanguard більш обережні у своїх прогнозах й вважають, що хоча акції ринків, що розвиваються зараз привабливо оцінені вперше за останні два роки, короткострокові ризики все ще зберігаються.

Згідно з прогнозом від Vanguard, дохідність акцій ринків, що розвиваються, має бути в межах від 7 % до 9 % протягом наступного десятиліття, що на 2,3 % вище ніж акції США. Крім того, акції ринків, що розвиваються, все ще мають нижчу кореляцію з акціями США та акціям розвинених країн й дають кращий захист від інфляції.

Інвестиції в окремі галузі економіки

Більшість аналітиків сходяться у думці, що акції США все ще залишаються переоціненими попри зниження фондових індексів. Проте можна виділити окремі галузі економіки, які є привабливими для інвестування у 2023 році:
Охорона здоровʼя. Ця галузь може запропонувати поєднання захисту капіталу інвестора в короткостроковій перспективі та зростання у довгостроковій.
Енергетика. Позитивна динаміка енергетичної галузі ймовірно збережеться у 2023 році. Попит на нафту та газ буде підвищуватись, за винятком можливої серйозної рецесії чи нової хвилі COVID. Це покращить рентабельність нафтогазових компаній у 2023 році та в наступні кілька років.
Промисловість. Федеральний уряд США прагне підтримати вітчизняне виробництво, що сприятиме сталому розвитку та розміщенню виробництва на території США. В поточних умовах особливу увагу слід звернути на оборонну промисловість, яка отримала поштовх до зростання на фоні війни в Україні.

Висновки

Очевидно, що 2023 рік не буде простим для інвесторів й така навичка як терпіння може стати в пригоді. Згадані вище можливості можуть принести позитивні результати для портфелів інвесторів. Проте, з історії ми знаємо, що мало хто може на 100 % передбачити поведінку ринків в майбутньому. Тому, на мою думку, потрібно дотримуватись диверсифікованого підходу до інвестування, особливо у 2023 році.
Матеріал цієї статті підготовлений на основі аналізу прогнозів від компаній Fidelity, Morgan Stanley, Vanguard, BlackRock й не являються інвестиційною рекомендацією, а лише особистою думкою автора статті.
Фото на обкладинці: Ansgar Scheffold on Unsplash.

Популярні статті

Підписуйтесь на нашу розсилку

Дякуємо!

Ви будете отримувати наші матеріали на пошту

Can't send form.

Please try again later.

Залишились питання про інвестування чи фінансове планування?

Залиште заявку на безкоштовну 30 хв онлайн-консультацію