Дякуємо!
Ви будете отримувати наші матеріали на пошту
Petro Tsybulia │ 20.03.2024
Отримувати гроші не залежно від того чи ми працюємо, чи ні й мати більше вільного часу на себе, родину й справді важливі речі у житті – бажання кожної людини. Це бажання цілком реально втілити в життя за допомогою правильно налаштованого пасивного доходу. Але що насправді є пасивним доходом? І чи можна жити лише на пасивний дохід? Давайте детальніше зануримось в цю тему, яка може змінити ваше життя.
В чому різниця між активним та пасивним доходом?
Активний дохід – це те, чим ви заробляєте собі на життя працею або активним залученням у якийсь проєкт. По суті це обмін вашого часу, зусиль чи знань на гроші. Це зарплата за вашу роботу з 9 до 18, або доходи з фрилансу, консультування, підприємницької діяльності чи бізнесу в який ви активно залучені.
Пасивний дохід – це кошти, які ви регулярно отримуєте без свого постійного залучення, стану здоровʼя чи віку. Звичайно, пасивний дохід вимагає значних зусиль на початковому етапі. Але як тільки ви запустите процес, ви зможете заробляти без постійної активної участі.
Активний дохід:● Прямий обмін часу на гроші.● Регулярна зарплата за місцем роботи.● Заробіток від фрилансу або консалтингової роботи, як експерта чи фахівця.● Підприємницька діяльність чи постійне залучення в бізнес.
Пасивний дохід:● Початкові зусилля зі створення, інтелектуальні чи фінансові, а потім мінімальна участь. ● Самостійно генерує дохід.
Приклади пасивного доходу:
● Дохід від здачі в оренду нерухомості. ● Купонні виплати з облігацій, наприклад по ОВДП. ● Дивіденди від інвестицій в ETF-фонди чи акції. ● Заробіток від онлайн-курсів. ● Виплати за авторське право. ● Гонорари за продаж книг.
Простіше кажучи, пасивний дохід – це коли ви працюєте на початку, а потім пожинаєте плоди з часом. Це створення системи або інвестиції, яка забезпечує грошовий потік, навіть коли ви не працюєте над нею активно. Мета пасивного доходу полягає в тому, щоб ваші гроші працювали на вас, а не навпаки.
Поширені міфи про пасивний дохід
Це не ще одна робота. Пасивний дохід – це не ще один підробіток, яким можна жонглювати на додачу до вашої основної роботи. Наприклад, якщо ви працюєте маркетологом у компанії на повний робочий день й берете додаткові проєкти на фриланс. Йдеться не про додаткові години роботи, а про створення джерела доходу, яке працює незалежно від вашої основної роботи. Пасивний дохід це про досягнення фінансової свободи та гнучкості.
Немає гарантованого швидкого рішення. Важливо розуміти, що пасивний дохід не чарівна паличка, яка миттєво змінить ваше фінансове становище. Він не перенесе вас до розкішного життя за одну ніч. Натомість це довгострокова стратегія, яка вимагає цілеспрямованості та послідовних зусиль. Створення потоку пасивного доходу більше схоже на посадку дерева: потрібен час, щоб воно виросло і принесло плоди.
Не без інвестицій. Всупереч деяким хибним уявленням, пасивний дохід – це не шлях до багатства без інвестицій взагалі. Він вимагає затрат часу, інтелектуальних зусиль чи фінансового капіталу або, як правило, все разом. Незалежно від того, чи інвестуєте ви в нерухомість, чи створюєте онлайн-курс, чи формуєте інвестиційний портфель все це потребує вивчення ринку, аналітики та проведення детальних розрахунків.
Не без вашої залученості. Пасивний дохід – це не про те, щоб налаштувати й забути, коли ви можете просто відійти та спостерігати за тим, як гроші приходять до вас. Натомість він вимагає активного управління, моніторингу та прийняття стратегічних рішень. Навіть після початкового налаштування вам потрібно залишатися залученим, щоб гарантувати, що ваш потік доходу залишається здоровим і прибутковим.
Пасивний дохід – це не короткий шлях до багатства. Це реальна фінансова стратегія, яка при розумному підході, може забезпечити фінансову безпеку, свободу і можливість жити так, як вам хочеться. Отже, пам'ятайте, мова йде не про те, щоб уникати роботи, а про те, щоб працювати розумніше для досягнення своїх фінансових цілей.
Чи можна жити тільки на пасивний дохід?
Коротка відповідь, так. Але комфортне життя на пасивний дохід, залежить від кількох факторів.
1. Розмір пасивного доходу.
Розмір пасивного доходу, який ви отримуєте чи плануєте отримувати в майбутньому, має велике значення. Якщо ваш пасивний дохід покриває основні витрати на життя, такі як житло, їжа та комунальні послуги, то ви на правильному шляху до фінансової незалежності. Але якщо ви прагнете вести розкішний спосіб життя користуючись лише пасивним доходом, то вам може знадобитися більше часу та зусиль, щоб досягти цього.
2. Ваш спосіб життя.
Ваш спосіб життя відіграє величезну роль. Якщо ви звикли до розкішних відпусток та дорогих речей, вам може знадобитися значна сума пасивного доходу, щоб підтримувати це. З іншого боку, якщо вас влаштовує простіший і скромніший спосіб життя, ваші потреби в пасивному доході будуть меншими.
3. Ваші фінансові цілі.
Які ваші фінансові цілі? Ви прагнете достроково вийти на пенсію, отримати фінансову безпеку чи просто невеликий додатковий дохід на додаток до вашого активного заробітку? Ваші цілі визначатимуть вашу стратегію створення пасивного доходу.
4. Зусилля та інвестиції на початковому етапі.
Створення значних потоків пасивного доходу часто вимагає значних попередніх зусиль та інвестицій. Незалежно від того, чи створюєте ви онлайн-курси, чи інвестуєте в дивідендні акції, чи керуєте орендованою нерухомістю, будьте готові до того, що доведеться докласти певних зусиль
Отже, чи можна жити на пасивний дохід? Безумовно, якщо ви плануєте стратегічно, ставите реалістичні цілі та віддаєтесь процесу.
Що потрібно знати, перш ніж створювати потік пасивного доходу
Перш ніж ви поринете з головою у світ пасивного доходу, вам слід звернути увагу на деякі ключові фактори.
Розмір інвестицій. Перш за все зрозумійте, яка сума інвестицій необхідна для початку або яку суму необхідно інвестувати регулярно. Незалежно від того, чи це гроші, чи час, чи й те й інше, пасивні джерела доходу часто вимагають початкових інвестицій. Наприклад, скільки потрібно інвестувати, щоб мати 1 млн $ для пасивного доходу та на скільки цих грошей вам вистачить я писав в окремій статті.
Оцініть ризик.Не всі ідеї пасивного доходу мають однаковий рівень ризику. Наприклад, інвестиції в нерухомість можуть бути пов'язані з більшим фінансовим ризиком, ніж створення онлайн-курсу. Розуміння ризику, пов'язаного з обраним вами напрямком, має вирішальне значення. Прорахуйте потенційні недоліки й те, як вони співвідносяться з вашою толерантністю до ризику.
Податкові наслідки.Не забувайте про податки. Деякі пасивні доходи можуть оподатковуватись за нижчими ставками, проте з більшості необхідно сплачувати повну ставку податку на доходи. Тому пам'ятайте про податкові наслідки, пов'язані з обраним вами видом діяльності, і проконсультуйтеся з фахівцем, щоб мінімізувати податкові наслідки.
Коли мова йде про створення пасивного доходу необхідно бути поінформованим, приймати стратегічні рішення і будувати шлях, який відповідає вашим цілям і можливостям. Отже, незалежно від того, створюєте ви курси, інвестуєте акції та облігації чи досліджуєте інші можливості, починайте з планом в руках.
Фото на обкладинці: Cris Tagupa on Unsplash
Популярні статті
Підписуйтесь на нашу розсилку