Дякуємо!
Ви будете отримувати наші матеріали на пошту
Petro Tsybulia │ 16.05.2024
Фінансова свобода це в першу чергу про наявність достатньої кількості капіталу, який генерує вам регулярний пасивний дохід, що перевищує ваші щомісячні витрати принаймні втричі. Іншими словами фінансова свобода про те, щоб дозволити собі той спосіб життя, який ви бажаєте для себе та своєї сім'ї без необхідності працювати.
Як досягти фінансової свободи? Потрібно просто почати. Ось так. Почніть прямо зараз. І йдеться не про миттєвий успіх, а про свідомий, розумний вибір, який з часом приведе до бажаних результатів.
У цій статті ви дізнаєтеся про практичні способи, як досягти фінансової свободи. На цьому шляху не існує чарівної формули, але є перевірені стратегії, які можуть значно підвищити ваші шанси на успіх.
Отже, давайте почнемо.
1. Створіть особистий фінансовий план
Шлях до фінансової свободи починається із плану, вашого проєкту того лайфстайлу до якого ви прагнете. План слугує дорожньою картою, яка показує яким найефективнішим шляхом прийти до ваших цілей та фінансової свободи.
Робота над фінансовим планом розпочинається з цілей. Будьте конкретними при постановці цілей. Замість того, щоб казати: «Я хочу почати інвестувати й досягти фінансової свободи», встановіть необхідну вам суму пасивного доходу щомісяця й термін, коли хочете його отримувати.
Далі необхідно проаналізувати теперішню ситуацію. Які у мене доходи та витрати, який розмір щомісячних збережень? Які активи зараз є та яку дохідність генерують?
Наступний крок це зіставити ваші цілі й можливості, які є у вас на сьогодні й виходячи з цих даних розробити план дій. У фінансовому плані важливо не видавати бажаного за дійсне, а встановлювати реальні, досяжні цілі.
Життя підкидає несподіванки, тому ваш фінансовий план повинен бути гнучким. Збільшили свої доходи? Чудово - тепер скоригуйте свій план. З'явилися несподівані витрати? Час підлаштовуватися. Регулярні перевірки вашого фінансового плану допоможуть йому залишатися актуальним.
Фінансовий план має бути простим, зрозумілим і орієнтованим на дії. Найкращі плани - це ті, яких ви можете дотримуватися. У цьому також вам допоможе фінансовий радник з яким ви будете регулярно зустрічатись і обговорювати що вийшло, а що ні. Фінансовий план - це не просто управління грошима, це перетворення ваших мрій на досяжні цілі.
2. Розпочніть зберігати, причому негайно
Коли справа йде про фінансову свободу, є одне золоте правило: починайте зберігати, і починайте зараз. Не наступного року, не тоді, коли отримаєте підвищення чи заробите певну суму коштів, а прямо зараз.
Коли я кажу, що потрібно зберігати, я маю на увазі не складати кошти у готівці чи на банківському рахунку, а регулярно їх інвестувати.
Час - ваш союзник на шляху до фінансової свободи, завдяки магії складних відсотків. Чим раніше ви почнете, тим більше виростуть ваші гроші. Подумайте про кожну гривню заощаджену сьогодні, як про працівника, який невтомно працює, щоб зробити вас багатшими.
Але не перегніть палицю із заощадженнями. Не потрібно вдаватись до тотальної економії, щоб зберігати більше. Економія не призводить ні до чого хорошого. Тому в цьому питанні варто дотримуватись певного балансу.
Є ще один секрет створення капіталу - це мистецтво автоматизації інвестицій. Українцям доступні певні інструменти для накопичень у валюті, де можна налаштувати автоматичні перекази на свій інвестиційний рахунок кожного місяця. Сума має бути не помітною для вас, не більше 10 - 15 % від щомісячного доходу. Це все одно, що поставити процес накопичення багатства на автопілот. Ви здивуєтеся, як швидко та непомітно ці автоматичні внески перетворяться у солідний капітал.
3. Працюйте над збільшенням свого доходу
Фінансовий план з чіткими цілями та прописаним рівнем життя якого ви прагнете, буде мотивувати вас заробляти більше. Коли на папері та у голові є чітка цифра необхідного доходу, ваш мозок підсвідомо буде шукати для цього можливості. Вам необхідно бути відкритими для них.
Підвищення доходів - це як додавання ракетного палива до вашої подорожі до фінансової свободи. Почніть з того, де ви є - з вашої поточної роботи. Чи є можливості піднятися по кар'єрних сходах? Не соромтеся вести переговори про підвищення зарплати, якщо вважаєте, що ви її заслужили. Підкріпіть своє прохання досягненнями та дослідженнями ринку. Іноді найпростіший спосіб заробляти більше - просто попросити.
Якщо ви досягли стелі у своїй поточній ролі, можливо, настав час пошукати щось інше. Вивчіть вакансії у вашій галузі, які пропонують кращу зарплату та перспективи зростання. Пам'ятайте, що зміна роботи - це один з найшвидших способів збільшити свій дохід.
Інвестуйте в себе. Набуття нових навичок та знань може зробити вас більш цінним на ринку праці. Незалежно від того, чи це онлайн-курс, чи повноцінний диплом, освіта - це інвестиція з високим потенціалом віддачі.
4. Створіть фінансовий резерв
Життя сповнене несподіванок, і не всі вони приємні. Ось чому наявність фінансового резерву є ключовим елементом будь-якої стратегії побудови багатства та досягнення фінансової свободи.
Базове правило - мати достатньо коштів, щоб покрити витрати на проживання від 6 до 12 місяців. Цей фонд повинен бути легкодоступним, як от готівка, депозити, банківські рахунки чи короткострокові облігації. Але має знаходитись окремо від вашого звичайного рахунку, з якого ви робите повсякденні покупки, щоб уникнути спокуси.
Окрім фінансового резерву, подбайте про відповідне страхування. Наприклад страхування здоров'я, життя, інвалідності та майна може врятувати вас від фінансового краху в разі нещасних випадків, хвороби чи інших непередбачуваних подій.
Фінансовий резерв дає вам душевний спокій. Знаючи, що ви готові до життєвих несподіванок, ви можете зосередитися на своїх зусиллях зі створення багатства та досягнення фінансової свободи. Йдеться не лише про захист ваших фінансів, а й про захист ваших майбутніх планів та мрій.
5. Розробіть інвестиційну стратегію
Фінансова свобода - це набагато більше, ніж просто збереження грошей, це про те, як створювати активи, які будуть працювати на вас. Саме тут у гру вступає надійна інвестиційна стратегія. Інвестування - це ваш квиток до постійного зростання капіталу.
Наріжним каменем будь-якої розумної інвестиційної стратегії є диверсифікація. Це як у приказці: «Не кладіть всі яйця в один кошик». Створіть портфель із різними класами активів - акціями, облігаціями, нерухомістю або навіть новими можливостями, такими як криптовалюти. Диверсифікація зменшує ризик, якщо одна інвестиція падає, інші у вашому портфелі можуть її збалансувати.
При розробці портфеля дуже важливо враховувати ваші цілі, термін інвестування, розмір наявного капіталу та ризик-профіль. Ця інформація дасть змогу правильно підібрати активи в портфелі та їх частки. Саме тому важливо спочатку скласти фінансовий план, а вже потім переходити до інвестування.
Далі вам необхідно набратись терпіння, залишатись відданими своїй стратегії та спостерігати, як ваші інвестиції закладають основу для вашої фінансової свободи.
6. Скористайтесь послугами фінансового радника
Створення багатства - це подорож, і на цьому шляху вам знадобиться провідник. Звернення за фінансовою порадою може забезпечити ясність, напрямок і стимул для ваших зусиль на шляху до фінансової свободи.
Незалежно від того, чи ви тільки починаєте, чи зіткнулися зі складною фінансовою ситуацією, чи прагнете оптимізувати свою інвестиційну стратегію, професійна фінансова консультація може бути неоціненною. Хороший фінансовий радник допоможе вам прийняти обґрунтовані рішення, уникнути дорогих помилок і розробити план, який відповідатиме вашій унікальній фінансовій ситуації та цілям.
Фото на обкладинці: Digital Marketing Agency NTWRK on Unsplash
Популярні статті
Підписуйтесь на нашу розсилку