Petro Tsybulia │ 05.08.2020

4 кращі ETF-фонди для інвестування в технологічні компанії

Illustration

Хочете інвестувати в такі відомі компанії, як Apple, Amazon, Google, Facebook чи Microsoft, але у вас немає часу або достатніх знань для їх детального аналізу? Гарна новина в тому, що ви можете інвестувати у всі ці компанії відразу через диверсифікований ETF-фонд, який відстежує технологічний сектор економіки.
В цій статті ми підібрали чотири індексні фонди з низькими комісійними витратами (Expense Ratio), які інвестують у велику кількість акцій технологічних компаній. Проте варто пам’ятати, що технологічний сектор може бути мінливим через технології, які швидко застарівають, коригування регуляторних норм та у зв’язку із короткими життєвими циклами продуктів чи послуг. Тому інвестиції в технологічні біржові фонди пов’язані з високими ризиками. Як інвестувати в ETF-фонди, ми писали в цій статті.

Що таке технологічні ETF-фонди?

Технологічний ETF-фонд – це ETF-фонд, який інвестує передусім в акції компаній з технологічного сектору економіки. До цього сектору належать компанії, орієнтовані на дослідження, розробку та продаж широкого спектра апаратного та програмного забезпечення, що використовується споживачами та бізнесом.
Технологічний сектор часто є найпривабливішим напрямком інвестування в будь-якій економіці. В нього входять такі відомі компанії, як Apple, Google, Facebook, IBM, Microsoft, NVIDIA, Intel, Samsung Electronics, Taiwan Semiconductor, а також багато молодих компаній, що швидко розвиваються. Останніми роками цей сектор часто є головним рушієм загального приросту на фондовому ринку.
Читайте також: ТОП-5 дивідендних ETF-фондів США.

Чотири кращі технологічні ETF-фонди

Vanguard Information Technology ETF (VGT)

Illustration

Vanguard Information Technology є одним із найбільш диверсифікованих біржових індексних фондів, що доступні на ринку. Проте він ще досить концентрований. Близько 60 % активів фонду зосереджено в акціях 10 компаній, причому найбільші частки лише у двох – Apple та Microsoft, по 19,45 % та 17,92 % відповідно. Попри це він добре представляє технологічний сектор США – від компаній з мікро- та малою капіталізацією до таких гігантів індустрії, як вищезгадані Apple та Microsoft.
Кожен фонд сам визначає, які технологічні акції включити у свій портфель. Що стосується VGT, то в нього входять акції компаній, які займаються кредитними картками – наприклад, Visa та Mastercard, але не входять телекомунікаційні компанії – наприклад, Facebook. Компанії, які займаються іграми та інтернет-сервісами, теж не входять в цей фонд, їх у 2018 році Vanguard перемістила в інший – Vanguard Communication Services ETF.
Основні характеристики ETF-фонду VGT станом на кінець липня 2020 року:● Кількість компаній в портфелі – 330 шт.● Дивідендна дохідність – 1,05 % річних● Комісії – 0,1 % на рік● Активи під управлінням – 36,9 млрд. $● Середньорічна дохідність за останні 10 років – 20,26 %
Свіжі дані по цьому фонду можна переглянути тут.
Vanguard Information Technology ETF – один з найбільших та найліквідніших фондів у своєму сегменті. Він добре підійде для інвесторів, які хочуть широко інвестувати в американський ринок технологій з низькими комісійними витратами та не займатись аналізом окремих технологічних акцій.

Technology Select Sector SPDR Fund (XLK)

Illustration

Technology Select Sector SPDR пропонує досить широку диверсифікацію в межах технологічного сектору США, але його портфель обмежений лише акціями технологічних компаній, що входять в індекс S&P 500. Цей фонд інвестує в усі великі компанії, пов'язані з технологією, – ті ж Apple та Microsoft з частками 21,36 % та 21,53 % відповідно, а також у NVIDIA, Intel, Cisco та інші. На відміну від найближчого конкурента Vanguard Information Technology, у фонді XLK також представлені акції телекомунікаційного сегмента.
Оскільки цей ETF інвестує тільки в акції з індексу S&P 500, у його портфелі немає компаній з малою капіталізацією та більшості компаній з середньою капіталізацією. Проте уникнення малих, а тому менш стабільних компаній в результаті зменшує волатильність (рівень ризику) фонду і призводить до незначних відмінностей в характеристиках у порівнянні з фондами, які відстежують індекс технологічної галузі.
Основні характеристики ETF-фонду XLK станом на кінець липня 2020 року:● Кількість компаній в портфелі – 72 шт.● Дивідендна дохідність – 1,12 % річних● Комісії – 0,13 % на рік● Активи під управлінням – 32,01 млрд. $● Середньорічна дохідність за останні 10 років – 19,69 %
Актуальні показники цього фонду можна переглянути на офіційному сайті.
Technology Select Sector SPDR – один з найдешевших і найбільших фондів у своєму сегменті та, безумовно, найбільш ліквідний. Він буде хорошим вибором для інвесторів, які хочуть інвестувати в технологічні компанії з великою капіталізацією.

iShares Expanded Tech Sector ETF (IGM)

Illustration

iShares Expanded Tech Sector пропонує всеосяжне охоплення технологічного сектору в Північній Америці, куди крім США також входить Канада. Проте варто зауважити, що частка Канади в фонді лише 0,35 %, тому про диверсифікацію між різними країнами мова не йде.
На відміну від попередніх двох фондів, IGM обмежує частку кожного цінного паперу на рівні 8,5 %. Це обмеження спрямоване на те, щоб забезпечити належну диверсифікацію в концентрованій технологічній галузі. Фонд зменшує частку таких гігантів сектору, як Apple та Microsoft, до 8,68 % та 8,41 % відповідно, та інвестує в менші компанії з потенціалом росту. Також до складу цього біржового фонду входять такі інтернет-магазини, як Amazon.com, eBay та інші, що зазвичай класифікуються як споживчі циклічні фірми.
Основні характеристики ETF-фонду IGM станом на кінець липня 2020 року:● Кількість компаній в портфелі – 297 шт.● Дивідендна дохідність – 0,44 % річних● Комісії – 0,46 % на рік● Активи під управлінням – 2,5 млрд. $● Середньорічна дохідність за останні 10 років – 20,05 %
Більш детально про цей ETF можна дізнатись тут.
Біржовий фонд IGM охоплює ліквідний ринок, торгується з великими щоденними об’ємами та з невеликими спредами. Комісійні витрати цього ETF вищі у порівняні з його найближчими конкурентами, про які мова йшла вище, проте він пропонує кращу диверсифікацію та відсутність концентрації активів у лише двох акціях.

iShares Global Tech ETF (IXN)

Illustration

iShares Global Tech – чи не єдиний ETF-фонд, який пропонує інвестору справжню глобальну диверсифікацію технологічних акцій. Він охоплює приблизно 70 % світових технологічних компаній, які торгуються на біржах, та ефективно уникає більшості акцій на ринках, що розвиваються. В його портфелі переважають США з часткою 79,07 %, далі йде Японія з часткою 3,96 %, потім Тайвань, Корея, Німеччина, Нідерланди та Канада.
IXN не інвестує в компанії з малою капіталізацією, а також в більшість компаній із середньою капіталізацією. Як і перші два фонди, які ми розглядали в цій статті, IXN концентрує значну частину капіталу в акціях двох лідерів ринку – Apple та Microsoft, хоча їх частки у фонді дещо менші: 16,99 % та 16,98 % відповідно. Також у цьому ETF-фонді присутні акції корейського виробника електроніки Samsung з часткою 2,62 % та тайванського виробника напівпровідників Taiwan Semiconductor Manufacturing з часткою 3,01 %.
Основні характеристики ETF-фонду IXN станом на кінець липня 2020 року:● Кількість компаній в портфелі – 119 шт.● Дивідендна дохідність – 0,87 % річних● Комісії – 0,46 % на рік● Активи під управлінням – 4,03 млрд. $● Середньорічна дохідність за останні 10 років – 17,96 %
Останні дані по цьому фонду можна дізнатись тут.
IXN – один з найбільш ліквідних та недорогих, з точки зору комісійних витрат, фондів у сегменті глобальних технологічних компаній. Він ефективно відстежує світовий ринок технологій та буде хорошим вибором для інвесторів, які шукають глобальної диверсифікації технологічних акцій для своїх портфелів.

Кому підійдуть інвестиції в технологічні ETF-фонди

Технологічні ETF-фонди можуть бути оптимальним вибором для довгострокових інвесторів з високою толерантністю до ризику. Акції технологічного сектору належать до агресивних інвестицій, що означає значні коливання вартості цих активів у порівнянні з іншими широко диверсифікованими фондами – наприклад, такими, що відстежують індекс S&P 500. Тому потенційний інвестор має зрозуміти, чи будуть ці коливання для нього комфортними.
Крім того, розумні інвестори не намагаються вгадувати моменти для інвестування, купуючи та продаючи активи в короткостроковій перспективі. Натомість вони дотримуються довгострокової стратегії “купив та тримай”, щоб досягти поставлених фінансових цілей. Для цього розумно розробити диверсифікований портфель, який поєднує в собі різні класи таких активів, як акції, облігації, нерухомість тощо.

Фото на обкладинці: SCREEN POST on Unsplash.

Популярні статті

Підписуйтесь на нашу розсилку

Дякуємо!

Ви будете отримувати наші матеріали на пошту

Can't send form.

Please try again later.

Залишились питання про інвестування чи фінансове планування?

Залиште заявку на безкоштовну 30 хв онлайн-консультацію